Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENDIMI I RI I BORDIT

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave


12 July, 2021 @14:17

Prej stinorit në vazhdim, 2021/22, Liga Unike që u themelua në edicionin e kaluar dhe u mbajt në formë turneu për shkak të pandemisë, do të ketë edhe konkurrencën e femrave aty.

Përmes një njoftimi të lëshuar në rrjetet sociale, janë bërë të ditura vendimet e bordit të FBK-së. Aty ndër të tjera është thënë se nga stinori 2021/22 Liga Unike do të fillojë garën edhe në konkurrencë të femrave në kategori seniore, ndërsa pjesëmarrëse do të jenë 3 skuadra nga Shqipëria dhe po aq nga Kosova.

Sistemi do të jetë 10 xhiro të rregullta vajtje-ardhje dhe PlayOff.

“Në edicionin garues 2021/2022, Liga Unike do të fillojë garën edhe në konkurrencën e femrave në kategorinë seniore dhe do të përbëhet nga 3 skuadra nga Shqipëria dhe 3 skuadra nga Kosova të cilat do të luajnë në sistem të garave vajtje-ardhje me 10 xhiro të rregullta dhe play-off,” ka bërë të ditur njoftimi.

Pjesëmarrësit në këtë garë do të nominohen nga Federatat përkatëse.

Kurse edicioni i rregullt do të nis më 20-21 tetor 2021.


GAME 3: BUCKS - SUNS

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

NBA

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

12/07/21 @ 10:17

KOSOVA U20 (F)

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës U20 udhëtojnë drejt Shkupit

11/07/21 @ 17:53

KOSOVA (F)

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vashat e Kosovës fitojnë miqësoren ndaj Shqipërisë U20

10/07/21 @ 22:00

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Kampioni vazhdon me përforcime

10/07/21 @ 20:42

GAME 2: SUNS - BUCKS

20 treshe nga Suns, përgjysmohet rruga për titull

NBA

20 treshe nga Suns, përgjysmohet rruga për titull

09/07/21 @ 10:37

YLLI

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

FBK Superliga/Transfere

Kampioni Golden Eagle Ylli rikthen ish-lojtarin

09/07/21 @ 00:01

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

14/04/21 @ 23:50

TEAM OF THE FINAL

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

Liga Unike

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

14/04/21 @ 23:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

14/04/21 @ 22:07

LIGA UNIKE

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

Liga Unike

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:47

LIGA UNIKE

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

Liga Unike

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

14/04/21 @ 21:24

PEJA - YLLI

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

Liga Unike

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:03

PEJA - YLLI

Ç3: Ylli në epërsi ndaj Pejës, edhe 10 minuta lojë

Liga Unike

Ç3: Ylli në epërsi ndaj Pejës, edhe 10 minuta lojë

14/04/21 @ 20:28

PEJA - YLLI

Rezulltati i ngushtë, mbyllet pjesa e parë

Liga Unike

Rezulltati i ngushtë, mbyllet pjesa e parë

14/04/21 @ 19:53


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike