Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 5: SUNS - BUCK

Bucks 1 fitore larg titullit

Bucks 1 fitore larg titullit


18 July, 2021 @11:29

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Phoenix Sunsin me rezultat 119-123, u afrua edhe një hap drejt titullit.

Rezultati në pjesën e parë ishte i ngushtë, derisa Bucks e krijoi epërsinë në 12 minutëshin e tretë të ndeshjes.

Suns u rikthye në minutat e fundit të ndeshjes, por Devin Booker e lëshoi topin në sekondat e fundit, këtë e shfrytëzuan mirë Jrue Holiday me Giannis Antetokounmpo duke shënuar në kundërsulm dhe për të gjunjëzuar kundërshtarin.

Super ylli Antetokounmpo shkëlqeu me 32 pikë, 9 kërcime e 6 asistime, kurse u ndihmua edhe nga Khris Middleton me 29 pikë dhe Jrue Holiday me 27 pikë të tjera.

Te Suns Devin Booker ishte më i miri me 40 pikë, kurse me double-double luajtën Chris Paul me 21 pikë e 11 asistime dhe Deandre Ayton me 20 pikë e 10 kërcime.

Milwaukee Bucksit i nevojitet vetëm edhe 1 fitore për titullin kampion, kurse Phoenix Suns duhet t’i fitojë dy ndeshjet e radhës.

Ndeshja e gjashtë e serisë do të luhet më 21 korrik nga ora 3:00.


KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) pëson përsëri

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) pëson përsëri

17/07/21 @ 20:12

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KOSOVA U20

Në kërkim të fitores së parë

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në kërkim të fitores së parë

17/07/21 @ 15:43

EKSKLUZIVE

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

FBK Liga e Parë/Transfere

Diamant Shabani në bisedime me ekipin prizrenas

17/07/21 @ 14:47

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

KOSOVA U20 (F)

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

Përfaqësuesja

Kosova U20 (F) sonte përballet me Rumaninë

17/07/21 @ 13:15

GAME 4: BUCKS - SUNS

Middleton me rekord, barazohet seria finale

NBA

Middleton me rekord, barazohet seria finale

15/07/21 @ 09:36

GAME 3: BUCKS - SUNS

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

NBA

Giannis fenomenal, ngushtohet seria

12/07/21 @ 10:17

GAME 2: SUNS - BUCKS

20 treshe nga Suns, përgjysmohet rruga për titull

NBA

20 treshe nga Suns, përgjysmohet rruga për titull

09/07/21 @ 10:37

GAME 1: SUNS - BUCKS

Finalja e madhe fillon me fitoren e Suns

NBA

Finalja e madhe fillon me fitoren e Suns

07/07/21 @ 09:15

GAME 6: HAWKS - BUCKS

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

NBA

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

04/07/21 @ 09:32

GAME 5: BUCKS - HAWKS

Bucks pa Giannis, me dominim total i afrohet finales

NBA

Bucks pa Giannis, me dominim total i afrohet finales

02/07/21 @ 11:34

GAME 6: CLIPPERS - SUNS

Suns në finale, për herë të parë nga viti 1993

NBA

Suns në finale, për herë të parë nga viti 1993

01/07/21 @ 09:58

MILWAUKEE BUCKS

Lëndohet Giannis Antetokounmpo

NBA

Lëndohet Giannis Antetokounmpo

30/06/21 @ 10:15

GAME 4: HAWKS - BUCKS

Hawks barazon serinë, telashe për Bucks

NBA

Hawks barazon serinë, telashe për Bucks

30/06/21 @ 10:02

GAME 5: SUNS - CLIPPERS

George kësaj here shpëton skuadrën, ngushtohet seria

NBA

George kësaj here shpëton skuadrën, ngushtohet seria

29/06/21 @ 13:06


 
Të gjitha lajmet nga NBA