Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Trepça-Ylli

5-shet startuese: Trepça-Ylli

4 November, 2020 @18:46

Pas pak fillon dueli i dytë i xhiros së tretë të Superligës së Kosovës, ku Trepça pret Golden Eagle Yllin në Minatori të Mitrovicës.

Derisa basketbollistët e ekipit të drejtuar nga Neven Plantak ende s’kanë shijuar fitoren në Superligë dhe kanë bilans 0-2, në anën tjetër mysafirët nga Suhareka të drejtuar nga Dragan Radovic janë ndër dy ekipet e vetme në elitë që po vazhdojnë garat pa humbje.

Për fillim të lojës, trajnerët përkatës kanë përzgjedhur këta lojtarë:

TREPÇA: Ramadan Zekiqi, Devin Haygood, Mojeed Ewuosho, Burim Zekiqi & Kalin Fisher.

YLLI: Jamel McKay, Cody John, Valon Bunjaku, Rilind Krasniqi & Samir Zekiqi.

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Prizreni-Peja

4 November, 2020 @18:44

Pas pak çastesh nis dueli i parë i xhiros së tretë të Superligës së Kosovës, ndërsa takohen KB Ponte Prizreni…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (II)

2 November, 2020 @16:27

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

MATCH REPORT: PRISHTINA - TREPÇA

Prishtina fitoren e parë të stinorit, e arrin ndaj Trepçës

1 November, 2020 @20:54

Në ndeshjen e fundit të xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në basketboll, Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

PRISHTINA - TREPÇA

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

1 November, 2020 @20:15

Prishtina është 10 minuta larg fitores ndaj Trepçës. Pas 30 minutave lojë, rezultatai është 72-48 në të mirë të Prishtinës.

PRISHTINA - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Trepça

1 November, 2020 @19:43

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Prishtinës dhe Trepçës. Prishtina ka thelluar epërsinë ndaj skuadrës mitrovicase,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga