Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Finalja e Superkupës: Trepça-Peja #highlights

Foto: FBK

Finalja e Superkupës: Trepça-Peja #highlights


18 September, 2023 @11:55

Trepça triumfoi në finale të Superkupës për të ngritur trofeun në fund, duke e mposhtur Pejën në një ndeshje mjaft dramatike sa i përket asaj që ndodhte në fushë të lojës, pasi që tribunat shkaktonin temë tjetër.

Kjo është finalja e parë që Adis Beciragic e arriti me Trepçën dhe që në tenimin e parë, boshnjaku siguroi trofeun për ekipin mitrovicas, që në dy vitet e kaluara ishin mposhtur pikërisht në finale.

Momentet e ndeshjes:


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës