Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDËRPRERJES

Ndërprehet ndeshja, ekipet tërhiqen nga parketi!

Ndërprehet ndeshja, ekipet tërhiqen nga parketi!


17 September, 2023 @17:59

Ndërprehet ndeshja, ekipet tërhiqen nga parketi!

Por me tu kthyer Peja në parket, tifozët kanë ri-hudhur gjësende drejt fushës së lojës - që ka bërë referët e ndeshjes të kërkojnë që ekipet të tërhiqen nga palestra. Mbetet të shihet kur do të vazhdojë ndeshja.

Rezultati aktual është 37-32 në të mirë të mitrovicasve, kur kanë mbetur edhe 58 sekonda deri në fund të pjesës së parë të finales së Superkupës së Kosovës.

foto

Peja kthehet në parket, pas ndërprerjes së përkohshme

Pak sekonda pa përfunduar çereku i dytë i ndeshjes Peja ka larguar ekipin nga parketi, për arsye që nuk i qartësuam ende. Mirëpo, fatmirësisht për të mirën e finales, Rami Hadar ka kthyer ekipin në parket për të vazhduar ndeshja.

Duket se banka verdhezi është ngacmuar nga tifozëria mysafire, por ende nuk është zyrtare asgjë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga