Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZAGREB GRAND PRIX 2018

Akil Gjakova merr të artën në Kroaci

Akil Gjakova merr të artën në Kroaci


28 July, 2018 @17:57

Pasi që në gjysmëfinale të garës deri në 73 kilogramë, të Grand Prixit të xhudos që po zhvillohet në Zagreb, mposhti nënkampionin olimpik Rustam Orujov nga Azerbejxhani, Akil Gjakova fitoi edhe në finale dhe morri medaljen e artë.

Gjakova mposhti italianin Fabio Basile në finale, duke kapur medaljen e artë në fund të garës, për t’ia dhënë edhe një vulë cilësisë dhe përkushtimit të tij në xhudo, që po shkon gjithnjë duke u ngritur.


HUNGARIAN GP

Mercedesët në radhën e parë

Motosports

Mercedesët në radhën e parë

28/07/18 @ 16:20

TDF2018

E para për Primoz Roglic

Të tjera

E para për Primoz Roglic

27/07/18 @ 20:43

TDF2018

Quintana i pari në Pireneje

Të tjera

Quintana i pari në Pireneje

25/07/18 @ 20:18

TDF2018

Alaphilippe fiton etapën kontraverse

Të tjera

Alaphilippe fiton etapën kontraverse

24/07/18 @ 20:57

GERMAN GP - THE RACE

Gjermania i takon Hamiltonit

Motosports

Gjermania i takon Hamiltonit

22/07/18 @ 17:18

TOKYO 2020

Tokio 2020 prezanton maskotat e Olimpiadës

Të tjera

Tokio 2020 prezanton maskotat e Olimpiadës

22/07/18 @ 16:25

GERMAN GP

Vettel nis i pari në atdhe

Motosports

Vettel nis i pari në atdhe

21/07/18 @ 19:24

TDF2018

Fraile më i miri nga treshja

Të tjera

Fraile më i miri nga treshja

21/07/18 @ 19:21

PRELIMINARY ROUND

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

FHK Superliga

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

20/07/18 @ 21:44

TDF2018

Sprinti i takon Saganit

Të tjera

Sprinti i takon Saganit

20/07/18 @ 19:59

BOKS

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

Lojërat Olimpike/Të tjera

Donjeta Sadiku në Tokio 2020

15/06/21 @ 18:58

ATLETIKË

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

Të tjera

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

06/06/21 @ 10:33

BOKS

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

Të tjera

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

04/06/21 @ 20:34

BOKS

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

Të tjera

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

02/06/21 @ 16:36

KARATE

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

Të tjera

Nishevci flet pas medaljes historike, shpreh mirënjohje për këta persona…

22/05/21 @ 19:33

KARATE

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

Të tjera

Fortesa Orana, e pesta në Evropian

22/05/21 @ 13:41

KARATE

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

Të tjera

Herolind Nishevci fiton medalje të bronztë në Evropian

22/05/21 @ 11:57

KARATE

Karateistet e Kosovës përfundojnë në vendin e shtatë në Evropian

Të tjera

Karateistet e Kosovës përfundojnë në vendin e shtatë në Evropian

21/05/21 @ 16:18

KARATE

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

Të tjera

Karateistet kosovare shënojnë fitore ndaj Polonisë

21/05/21 @ 00:13

KARATE

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

Të tjera

Edhe Herolind Nishevci siguron luftën për medalje

19/05/21 @ 16:35


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera