Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Alonzo Verge — MVP i Ylli-Bashkimi (1)

Alonzo Verge — MVP i Ylli-Bashkimi (1)


8 April, 2024 @2:24

Basketbollisti amerikan i Yllit, Alonzo Verge Jr është përzgjedhur MVP i ndeshjes së parë të serisë çerekfinale ndërmjet Yllit dhe Bashkimit, pasi që lojtari në fjalë ishte më i dalluari në fitoren e suharekasve.

Organizatori 25 vjeçar ka luajtr në këtë përballje me 26 pikë, 12 asistime e 7 kërcime, duke e kryer ndeshjen me double-double. Ai luajti mbi 34 minuta në këtë ndeshje, ndërsa shutoi me 41% saktësi nga loja, kurse dha 10 prej 14 gjuajtjeve të lira që i fitoi (71%).


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga