Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Cole kthehet ndaj Feronikelit

TOPSPORTI / A.P

Cole kthehet ndaj Feronikelit

3 October, 2019 @22:49

Fundori amerikan i skuadrës së Prizrenit, Elliott Cole, kthehet te skuadra pas një lëndimi të pësuar.

Cole i ka munguar Prizrenit në dy ndeshjet e para, kundër Pejës dhe kundër Prishtinës, derisa me kthimin e tij pritet t’i ndihmojë skuadrës për të shënuar fitoren e parë të stinorit.

TABELA AKTUALE

Elliotti ishte njëri ndër lojtarë kyç të skuadrës në stinorin e kaluar për Prizrenin. Ai ka luajtur me mesatare prej 17.5 pikëve, 4.4 asistimeve dhe 3.8 kërcimeve për ndeshje.

RAHOVECI

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

3 October, 2019 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës ka refuzuar apelin e Rahovecit. Dënimi i dhënë në edicionin e kaluar, në ndeshjet e…

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

3 October, 2019 @15:26

Në fitoren që Prishtina e shënoi mbrëmë ndaj Prizrenit në shtëpi, fitore që ishte e para e sezonit për…

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98…

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur…

RAHOVECI - CLUJ

+18 epërsia për mysafirët pas 20 minutave

2 October, 2019 @21:14

Përfundoi pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Cluj. Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me +18 pikë epërsi në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga