Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I VOTUARI

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët

Foto: KBPeja/Korniza/fb

Dardan Berisha më i votuari nga tifozët


2 January, 2022 @17:00

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës dhe i Pejës, Dardan Berisha, ka marrë edhe çmimin e lojtarit më të mirë të zgjedhur nga tifozët për stinorin vjeshtor në Superligë 2021/22.

Pejani Berisha ka marrë afro 200 vota më shumë sesa ndjekësi më i afërt i tij, mitrovicasi Drilon Hajrizi, që u bë i dyti më i votuari nga tifozët në web-faqen e FBK-së.

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) këtë fundvit për herë të parë ka vendosur që të shpall “Lojtarin më të mirë të zgjedhur nga tifozët për stinorin vjeshtor në Superligë”.

Pas Berishës e Hajrizit, në pozitë të tretë u rendit Erjon Kastrati i Yllit, gjithashtu reprezentues i Kosovës, derisa pozitat katër dhe pesë i takuan të huajve, Julien Lewis dhe Ivan Koljevic.

 VOTAT E LOJTARËVE NGA TIFOZËT:

1 Dardan Berisha (Peja) 519
2 Drilon Hajrizi (Trepça) 337
3 Erjon Kastrati (Ylli) 255
4 Julien Lewis (Bashkimi) 77
5 Ivan Koljevic (Prizreni) 71

 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga