Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VAZHDON ME FITORE!

E dyta me radhë për Dritën

E dyta me radhë për Dritën


31 October, 2023 @22:12

Skuadra e Dritës ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në kampionat, duke e mposhtur sonte Kerasan Prishtinën në Gjilan, me rezultat 84-70. Qëndrim Demi me 28 pikë, 15 kërcime e 9 asistime ka qenë fantastik në lojën e tij sonte, ndërsa me 18 pikë të tjera ka kontribuuar edhe Diellor Maksuti në fitore. Te Kerasan Prishtina, lojtari me më së shumti pikë sonte ka qenë Eris Zeneli me 25 të shënuara.

TABELA AKTUALE

Me fitore, Drita bën bilancin 3-3, ndërsa Kerasan Prishtina tash ka bilanc 1-4.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë