Të gjitha lajmet

RAHOVECI - PRIZRENI

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

TOPSPORTI / A.P

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

1 March, 2020 @20:52

Fundjava e Superligës së Kosovës në basketboll është mbyllur me fitoren e Rahovecit ndaj Prizrenit, fitore e cila e vendos Rahovecin në krye të Superligës.

“Vreshtarët” takimin e luajtur sonte në shtëpi e fituan me rezultat 88-66, takim në të cilin ata shënuan më shumë pike se kundërshtarin në secilin çerek (24-18, 24-10, 17-16, 23-22).

TABELA AKTUALE

Joshua McFolley me 20 pikë, 7 asistime e 4 kërcime ishte më i miri në fitoren e Rahovecit sonte, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Bardh Rexha (16) e Aron Nwankwo (15). Te prizrenasit sonte u veçua qendra therandase Urim Zenelaj, i cili pati 17 pikë, 15 kërcime e 2 asistime.

Me këtë fitore Rahoveci tashmë është lider i Superligës së Kosovës në basketboll. Humbja e Prishtinës nga Bashkimi këtë xhiro dhe fitorja e Rahovecit sonte kanë bërë që Rahoveci e Prishtina të kenë pikë të barabarta në tabelë, por falë rezultateve më të mira në përballjet direkte ndaj Prishtinës, Rahovecit i takon kreu.

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores ndaj Prizrenit

1 March, 2020 @20:24

Kanë mbetur edhe 10 minuta lojë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prizrenit. Rezultati aktual është 65-44 në të…

PP: RAHOVECI - PRIZRENI

Me 20 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë

1 March, 2020 @19:48

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, Rahoveci është në epërsi prej 20…

YLLI - PEJA

Triple-double i Bunjakut s’mjaftoi, Peja mposht përsëri Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 March, 2020 @19:39

Pas fitores në finalen e Kupës së Kosovës, skuadra e Pejës e mposhti Yllin edhe në Superligë.  Ndeshja e sontme…

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç1: 6 pikë epërsia në “Mizahir Isma”

1 March, 2020 @19:22

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prizrenit, rezultati është 24-18 në të mirë të vreshtarëve. …

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

1 March, 2020 @18:55

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe Prirenit. RAHOVECI: Atik Koshi, Arian Qallaku, Joshua McFolley, Aron Nwankwo, Jabari Craig. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga