Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare


Teksti: FBK

22 June, 2021 @13:47

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka nominuar gjyqtarët në FIBA Challangers 2021: Xhelal Mumini, Dardan Maxhuni dhe Daut Mehmeti.

Mumini është deleguar në FIBA U16 European Challengers, Grupi F në Prishtinë, nga 16 deri më 21 Gusht 2021. Po ashtu në FIBA U18 European Challengers, Grupi B, Tel Aviv në Izrael, si dhe

FIBA U20 Women’s European Challengers, Grupi E, në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Dardan Maxhuni është deleguar në FIBA Women’s European Championship për Shtetet e Vogla në Nicosia të Qipros prej 20 deri më 25 Korrik 2021 dhe në FIBA U18 European Challengers, Grupi D dhe E në Levice të Sllovakisë prej 3 deri më 8 Gusht 2021.

Daut Mehmeti është deleguar në FIBA U20 European Challengers, Grupi D në Sopron të Hungarisë prej 20-25 Korrik 2021 dhe në FIBA U18 European Challengers Grupi Fdhe G, në Tiranë nga 3 deri më 8 Gusht 2021.


INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

GAME 1: SUNS - CLIPPERS

Triple-double i parë në karrierë, vazhdon forma e Suns

NBA

Triple-double i parë në karrierë, vazhdon forma e Suns

21/06/21 @ 10:32

GAME 7: SIXERS - HAWKS

Arrijnë finalen e Lindjes, për herë të parë që prej 2015

NBA

Arrijnë finalen e Lindjes, për herë të parë që prej 2015

21/06/21 @ 10:28

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

GAME 7: NETS - BUCKS

Bucks fiton dramën pas vazhdimeve, arrinë finalen e Lindjes

NBA

Bucks fiton dramën pas vazhdimeve, arrinë finalen e Lindjes

20/06/21 @ 10:48

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga