Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: SUNS - CLIPPERS

Triple-double i parë në karrierë, vazhdon forma e Suns

FOTO / NBA

Triple-double i parë në karrierë, vazhdon forma e Suns


21 June, 2021 @10:32

Njëra ndër skuadrat më në formë sivjet, Phoenix Suns, vazhdoi performancën e mirë edhe kundër Los Angeles Clippers.

Në kuadër të ndeshjes së parë finale të Konferencës Perëndimore, Suns e mposhti Clippersat me rezultat 120-114.

Devin Booker ishte i pakapshëm në këtë ndeshje. Ai shkëlqeu me shifrat magjike triple-double prej 40 pikëve, 13 kërcimeve e 11 asistimeve, që ishte edhe triple-double i parë në karrierën e tij.

Te Clippers në mungesë të Kawhi Leonardit, Paul George u veçua me 34 pikë e 5 asistime.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet më 23 qershor nga ora 3:00.


 
Të gjitha lajmet nga NBA