Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA

Junior 06, kampion i Kosovës për U16 te vajzat

Foto: FBK

Junior 06, kampion i Kosovës për U16 te vajzat


Teksti: FBK

14 May, 2022 @17:53

Skuadra prizrenase, Junior 06 është shpallur kampion i Kosovës në kategorinë U16 në konkurrencën e femrave.

Vashat prizrenase në dy ndeshjet finale ishin më të mirë se skuadra prishtinase, AA Prishtina, 55:51 dhe 58:66.

Prizrenaset sfidën e parë e fituan në shtëpi me katër pikë dallim, kurse lojë interesante ishte edhe takimi i dytë, ku ishin duke avancuar me 17 pikë dallim, por prishtinaset u rikthyen për të barazuar rezultatin, megjithatë në fund më të vëmendshme ishin basketbollistet e Junior 06, që fituan titullin e kampionit.

Medaljet e arta dhe të argjendta i kanë ndarë anëtarja e Bordit të FBK-së, Teuta Abdullahu dhe Vlora Braha, SPOC Person në FBK.

Kupën skuadrës fituese ia dorëzoi anëtarja e Bordit, Teuta Abdullahu.


 
Të gjitha lajmet nga Liga tjera