Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA U 12 E KOSOVËS

KB Megasport U12, kampion i Kosovës

Fotot: KBMegasport/fb

KB Megasport U12, kampion i Kosovës


Teksti: FBK

4 May, 2022 @11:27

Skuadra e Megasport është shpallur kampion i Kosovës në konkurrencën e meshkujve për kategorinë U12.

Megasport nga Prizreni, në finale ka mundur Peja DT me shifrat 52:48, ndërsa Kupën kapitenit ia ka dorëzuar Komesari i Garave të Federatës së Basketbollit të Kosovës, Faton Kurshumlija.

Paraprakisht u zhvillua ndeshja për vendin e tretë, ku SHB Halit Hoxha ka shënuar fitore ndaj Marigona Hill Prishtinës 38:36.

Ndërkohë, në gjysmëfinale janë arritur këto rezultate: SHB Halit Hoxha-Megasport 43:58 dhe Peja DT-Marigona Hill Prishtina 38:35.


 
Të gjitha lajmet nga Liga tjera