Të gjitha lajmet

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i mundësohet pjesëmarrja në kampionatin e përbashkët, që janë duke e planifikuar FBK dhe FSHB.

“Bordi udhëheqës i KB Albes pasi mori informacion nga mjetet e informimit për iniciativën tuaj të përbashkët, për themelimin e një kampionati të përbashkët, ishim jashtëzakonisht të kënaqur dhe të lumtur dhe përmes kësaj letre duam t’ju japim përkrahje maksimale të kësaj ideje madhore, me shpresë që ajo të përfshin edhe klubet shqiptare nga Maqedonia e Veriut, por pse jo edhe klubet shqiptare nga Mali i Zi, Greqia dhe Presheva,” shkruan në letrën e KB Albes.

Ndër të tjera në letër KB Albes ka bërë të ditur se ata nuk do të jenë aty vetëm si pjesëmarrës për të shtuar numrin, por edhe promotor dhe afirmues.

Përndryshe, KB Albes bën pjesë në ligë të dytë të basketbollit maqedon.

“Në si ekip që vitin e kaluar e luajtëm vetëm sezonin e parë në Ligën e Dytë të Basketbollit të Maqedonisë, jemi në gjendje që të sjellim përforcime adekuate, me qëllim që ta arrimë sadopak kualitetet të cilat i posedojnë edhe ekipet tjera të kësaj lige,” ka përfunduar komunikata e klubit shkupjan.

Stinori në Ligë të Dytë të Maqedonisë u ndërpre javë më parë, ndërsa Albes renditej në pozitën e parafundit të pjeës Perëndimore të ligës me bilans 1-8.

 

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

TREPÇA STATS

DJ Hanes edhe te asistimet në TOP te Trepça

TOPSPORTI / A.P

7 May, 2020 @19:38

Në stinorin e papërfunduar në Superligë, Trepça së bashku me Feronikelin ishin dy skuadrat me më së paku asistime pas…

KREJT NË MINISTRI

Federatat me kërkesë për lejimin e rifillimit të aktiviteteve

Foto: FBK

6 May, 2020 @16:38

Një numër i madh i krerëve të Federatave të ndryshme sportive dhe Komitetit Olimpik të Kosovës janë takuar me ministren…

TREPÇA STATS

DJ Hanes i vetmi me 500+ pikë në Superligë 2019/20

TOPSPORTI / A.P

5 May, 2020 @23:13

Trepça në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, nuk ishte në pozitën e dëshiruar. Skuadra mitrovicase në 24 ndeshje ka…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga