Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Lista e të ftuarve, shtohet një emër i ri

Lista e të ftuarve, shtohet një emër i ri

20 November, 2018 @16:03

Është publikuar lista e gjerë e të ftuarve nga Damir Mulaomerovic për ndeshjet që përfaqësuesja seniore e Kosovës në basketboll i zhvillon këtë fundvit.

Kosova më 29 nëntor do të përballet me Rumaninë në qytetin Oradea, kurse më 2 dhjetor në Gjevgjeli do të ballafaqohet me Maqedoninë, ndeshje këto të vlefshme për fazën parakualifikuese drejt Eurobasket 2021.

PARAKUALIFIKIMET - TABELAT DHE ORARI

Ajo që bie në sy nga lista e të ftuarve është amerikani i natyralizuar Malcolm Armstead, për të cilin kjo është ftesa e parë në përfaqësuesen e Kosovës. Armstead, i gjatë 189 centimetra, luan në pozitën e playmaker-it, ndërsa aktualisht është anëtar i skuadrës turke Büyükçekmece, e cila garon në Superligën e Turqisë. Më parë, ai ka luajtur edhe në skuadra të ndryshme evropiane si Krka (Slloveni), Avtodor Saratov (Rusi), AEK Athens (Greqi), Istanbul BB (Turqi), Yeşilgiresun Belediye (Turqi), Neptūnas (Lituani) dhe Rethymno Cretan Kings (Greqi).

Lista e gjerë e Kosovës:

1. Dardan Berisha (kapiten)

2. Fisnik Rugova

3. Lis Shoshi

4. Gëzim Morina

5. Meriton Ismaili

6. Ergin Grosha

7. Leonard Mekaj

8. Valon Bunjaku

9. Andi Shehu

10. Rron Ukaj

11. Altin Morina

12. Mikaile Tmusic

13. Muhamedali Janjeva

14. Malcolm Armstead

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga