Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DALLIM I MADH PAS PJESËS SË PARË

Mbi 20 pikë dallim për Prishtinën ndaj Trepçës

Mbi 20 pikë dallim për Prishtinën ndaj Trepçës


14 January, 2023 @18:03

Ka përfunduar pjesa e parë në Minatori të Mitrovicës, ndërsa Prishtina është duke dominuar me lojë aty, pasi që pas çerekut të parë të fituar 9-21 ka fituar edhe çerekun e dytë 16-15 për të mbyllë pjesën e parë të ndeshjes me 21 pikë dallim, 25-46.

Më efikasi te Prishtina pas 20-minutave lojë në Mitrovicë është Dardan Berisha me 13 pikë, ndërsa te Trepça më i dalluari është Drilon Hajrizi me 8 të shënuara.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga