Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KB PRISHTINA

Prishtina rikthen trajnerin turk

Prishtina rikthen trajnerin turk


28 June, 2024 @20:55

Skuadra e Prishtinë ka rikthyer trajnerin turk, Murat Bilge.

Bilge së pari erdhi te Prishtina si ndihmësi i trajnerit Ekrem Memun, trajneri Memun u largua gjatë stinorit 2022-23 dhe në krye të skuadrës erdhi Murat Bilge.

Sot skuadra e Prishtinës bërë të ditur në faqen zyrtare se është rikthyer trajneri Bilge dhe do të jetë në krye të skuadrës për sezonin 2024-25.

Trajneri turk së fundi ishte ndihmës trajner te skuadra ruse Runa Basket Moscow.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga