Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JETMIR ZEQIRI ARRIN MARRËVESHJE ME EKIPIN PRISHTINAS

Bora vazhdon me përforcime

Foto: KBPeja/ Korniza & KBBora/ fb

Bora vazhdon me përforcime


4 June, 2024 @22:54

Pas sigurimit të Rezart Memedit, ekipi që do të debutojë në stinorin 2024/25 në Superligë dhe ka trajner më të trofeshmin në Kosovë, Arben Krasniqin, KB Bora ka bërë të ditur sonte se ka siguruar shërbimet e basketbollistit Jetmir Zeqiri.

Zeqiri, që në stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Pejës, ndërsa më parë luajti për Prishtinën, ka nënshkruar marrëveshje dy vjeçare me skuadrën e re prishtinase, që do të garojë në Superligë në edicionin që vjen.

Jetmir Zeqiri

“Arrihet marrëveshja dyvjeçare me lojtarin e suksesshëm Jetmir Zeqiri! Jetmiri sezonën e kaluar ishte pjesë e skuadrës KB Peja. Mirësevjen Jetmir! Së bashku drejt sukseseve të reja!” - ka shkruar njoftimi i KB Bora.

Përgjatë stinorit 2023/24 Jetmiri në Superligë ka luajtur 19 ndeshje për Pejën me mesatare prej 18.8 minutave për lojë, ndërsa ka shënuar 7.1 pikë dhe 2.6 kërcime mesatarisht për ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga