Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS PJESËS SË PARË

Pjesa e parë e vendimtares, baras!

Foto: FBK

Pjesa e parë e vendimtares, baras!


23 May, 2024 @19:56

Pas çerekut të parë me 10-16 në të mirë të Yllit, Trepça është rikthyer në çerek të dytë me 20-14 dhe skuadrat kanë shkuar në pushim pjesëlojësh me 30-30.

Dueli i pestë final po shkon kokë më kokë, ndërsa seria është 2-2. Fituesi i kësaj ndeshjeje shpallet kampion i ri i Kosovës në basketboll.

Pas 20 minutash lojë, me nga 9 pikë te Trepça më efikasit janë Kevin Bracy-Davis dhe Brandon Edwards. Te Ylli, pa dyshim Alonzo Verge Jr me 10 të shënuara. 


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga