Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Miqësorja e parë, humbje e ngushtë e Kosovës

Foto: FBK

Miqësorja e parë, humbje e ngushtë e Kosovës

20 July, 2019 @20:06

Në prag të ndeshjeve parakualifikuese drejt EUROBASKET 2021, Kosova sot ka zhvilluar miqësoren e parë ndaj përfaqësueses së Sllovakisë.

Në përballjen e zhvilluar në Bratisllavë, Kosova pësoi humbje me rezultat të ngushtë 85-79.

LISTA E TË FTUARVE

Më i dalluari te Kosova sonte ishte Dardan Berisha me 30 pikë të shënuara.

Mes përfaqësueseve në fjalë zhvillohet edhe një miqësore ditën e nesërme (21 korrik), ndërsa pas saj Kosova zhvillon ndeshjet kualifikuese ndaj Luksemburgut dhe Britanisë së Madhe.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga