Të gjitha lajmet

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2021

Të hënën grumbullimi, Mulaomerovic fton 16 lojtarë

Foto: FBK

Të hënën grumbullimi, Mulaomerovic fton 16 lojtarë

Teksti: FBK

12 July, 2019 @10:31

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën (15 korrik) nga ora 10:00 do ta ketë grumbullimin e parë në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, në kuadër të fazës së tretë të parakualifikimeve për Eurobasket 2021. 

Përzgjedhësi i Kosovës, Damir Mulaomerovic, ka shpallur listën e gjerë me 16 basketbollistë.

Kosova më 20 dhe 21 korrik do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje miqësore me Sllovakinë në udhëtim. 

Kosova në parakualifikime është në grup me Luksemburgun dhe Britaninë e Madhe (ndeshje vajtje-ardhje), ku fituesi i grupit kualifikohet tutje. 

Raundi i tretë i parakualifikimeve për Eurobasket 2021 do të zhvillohet prej 3 deri më 21 gusht. Dardanët ndeshjet si vendas do t’i zhvillojnë në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.Lista e gjërë e Kosovës:

Divine Myles

Valon Bunjaku

Dardan Berisha

Mikaile Tmusic

Arian Qallaku

Edmond Azemi

Drilon Hajrizi

Erjon Kastrati

Gëzim Morina

Fisnik Rugova

Lis Shoshi

Meriton Ismaili

Atik Koshi

Dardan Kapiti

Ujkan Karanezi

Samir Zekiqi.
Shtabi teknik:

Damir Mulaomerovic Trajner

Bujar Loci Ndihmëstrajner

Ilir Selmani Ndihmëstrajner

Andin Rashica Ndihmëstrajner

Enver Tahiraj Trajner Kondicional

Merkur Dobroshi Doktor i ekipit

Kujtim Shala Fizioterapist

Admirim Krasniqi Fizioterapist

Granit Rugova Drejtor i Përfaqësueseve të Kosovës

Edita Medunjanin, Menaxhere e Përfaqësueses.


Orari i ndeshjeve:

1 3 gusht: Luksemburgu - Kosova 7 gusht Kosova - Britania e Madhe 14 gusht Kosova - Luksemburgu 17 gusht Britania e Madhe - Kosova

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga