Të gjitha lajmet

GOLDEN STATE WARRIORS

Warriors largon Shaun Livingstonin

Warriors largon Shaun Livingstonin

10 July, 2019 @10:34

Një ndër skuadrat më të mira në NBA viteve të fundit, Golden State Warriors, ka shkëputur kontratën me Shaun Livingstonin.

Livingston që nga sezona e ardhshme do të jetë 34 vjeçar dhe nga sot ai është agjent i lirë, e kërkon skuadër të re.

Për pesë sezoneve që luajti për Warriors, Livingston ishte një lojtar mjaft i rëndësishëm duke i ndihmuar kalifornianëve që t’i fitojnë tre tituj kampioni.

FROM JAZZ TO SUN

Ricky Rubio me ekip të ri

9 July, 2019 @11:19

Basketbollisti spanjoll, Ricky Rubio, është bërë anëtar i ri i ekipit të Phoenix Suns në NBA. Ai ka nënshkruar…

LOS ANGELES

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

6 July, 2019 @9:56

MVP i finaleve të sivjetme në NBA, Kawhi Leonard, është larguar nga kampioni Toronto Raptors. Leonardi arriti marrëveshje me skuadrën…

NË BOSTON

Enes Kanter drejt Boston Celticsit

1 July, 2019 @21:04

Basketbollisti turk që këtë stinor luajti për Portland Trailblazers, Enes Kanter, ka arritur marrëveshje me kampionin e shumëfishtë të NBA-së,…

MARKO GUDURIC

Edhe një lojtar i Fenerit në NBA

Foto: euroleague.net

1 July, 2019 @21:01

Pas italianit Nicolo Melli, Fenerbahçes edhe një lojtar i shkon drejt NBA-së. Serbi Marko Guduric është marrë vesh me…

NBA FREE AGENCY

Dita e parë e transferimeve, kalohet 3 miliardëshi

1 July, 2019 @8:28

Që në ditën e parë afatit kalimtar të lojtarëve në NBA, shuma e rrogave në kontratat e lojtarëve ka kaluar…

Të gjitha lajmet nga NBA