Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Humbje minimale, e katërta me radhë

Foto: fiba.com

Humbje minimale, e katërta me radhë

10 July, 2019 @11:43

Vajzat e Kosovës U18 kanë pasur rastin më të mirë për të siguruar fitoren e parë në Grupin A të Evropianit të Divizionit B mbrëmë.

Mirëpo, në momentet e fundit, ato janë mposhtur nga bashkëmoshataret norvegjeze, për të pësuar me rezultat 52-51 [17-11, 13-7, 11-10 dhe 11-23]. Përkundër se kanë qenë gjatë gjithë ndeshjes në disavantazh, vashat kanë arritur të shfrytëzojnë çerekun e katërt për të tentuar rikthimin e madh, por në fund nuk ia dolën.

Me këtë, Kosova U18 ka regjistruar edhe humbjen e katërt në grup dhe pa shumë gjasa dhe pak mundësi për befasi, do të hynë në ndeshjen e fundit të fazës grupore të evropianit ndaj Finlandës favorite sot (14:30).

Më efikaset në ndeshjen ku Kosova U18 deri tash shënoi më së shumti pikë, kanë qenë Enisa Kamerolli me 15 dhe Dea Pushkolli me 14 të shënuara.Tabela aktuale:

Finlanda 4-0
Danimarka 3-1
Sllovenia 3-1
Estonia 1-3
Norvegjia 1-3
Kosova 0-4

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga