Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Humbje minimale, e katërta me radhë

Foto: fiba.com

Humbje minimale, e katërta me radhë

10 July, 2019 @11:43

Vajzat e Kosovës U18 kanë pasur rastin më të mirë për të siguruar fitoren e parë në Grupin A të Evropianit të Divizionit B mbrëmë.

Mirëpo, në momentet e fundit, ato janë mposhtur nga bashkëmoshataret norvegjeze, për të pësuar me rezultat 52-51 [17-11, 13-7, 11-10 dhe 11-23]. Përkundër se kanë qenë gjatë gjithë ndeshjes në disavantazh, vashat kanë arritur të shfrytëzojnë çerekun e katërt për të tentuar rikthimin e madh, por në fund nuk ia dolën.

Me këtë, Kosova U18 ka regjistruar edhe humbjen e katërt në grup dhe pa shumë gjasa dhe pak mundësi për befasi, do të hynë në ndeshjen e fundit të fazës grupore të evropianit ndaj Finlandës favorite sot (14:30).

Më efikaset në ndeshjen ku Kosova U18 deri tash shënoi më së shumti pikë, kanë qenë Enisa Kamerolli me 15 dhe Dea Pushkolli me 14 të shënuara.Tabela aktuale:

Finlanda 4-0
Danimarka 3-1
Sllovenia 3-1
Estonia 1-3
Norvegjia 1-3
Kosova 0-4

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

Foto: fiba.com

8 July, 2019 @10:47

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë pësuar edhe në ndeshjen e tretë të grupit në kuadër të Evropianit për moshat nën…

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

Foto: fiba.com

7 July, 2019 @10:01

Basketbollistet e Kosovës U18 në përballjen e dytë të Evropianit në Divizionin B që po mbahet në Shkup kanë pësuar…

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

Foto: nga arkivi FIBA

5 July, 2019 @17:35

Skuadra e Kosovës U18 në kategorinë e femrave është mposhtur nga bashkëmoshataret sllovene me një rezultat katastrofal, 12-97 [2-25,…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

BASHKIMI (F)

Bashkimi blindon trapezin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

15 June, 2019 @22:57

Nënkampionja e Ligës së Femrave, Bashkimi, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. a

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave