Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Faza grupore, përfundon pa fitore

Dea Pushkolli, lojtarja më e dalluar e Kosovës U18 në kampionat/ Foto: fiba.com

Faza grupore, përfundon pa fitore

10 July, 2019 @22:37

Basketbollistet e Kosovës U18 janë mposhtur sot edhe nga Finlanda U18 në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës grupore në Divizionin B të Evropianit për këto mosha.

Finlanda, që ka përfunduar Grupin A pa asnjë humbje ka shënuar fitore 93-37 [27-4, 22-11, 21-9 dhe 23-13] për të bërë bilancin 5-0 pas 5 ndeshjeve, derisa vajzat tona kanë përfunduar me bilanc 0-5 këtë grup.

E vetmja që ka shënuar pikë dyshifrore në këtë ndeshje për Kosovën U18 ka qenë Dea Pushkolli, që ka dhënë 11 pikë.

Sidoqotë, kampionati ende nuk ka përfunduar për Kosovën U18 aty. Tash vajzat do të luajnë ndeshjet me ekipet më të dobëta të turneut për të përcaktuar renditjen përfundimtare të pjesëmarrëseve.

Ndeshjet për pozitat 17-22 në Evropianin U18 të Divizionit B luhen të premten dhe të shtunën, kur do të përcaktohet edhe renditja përfundimtare e këtyre skuadrave.Tabela aktuale:

Finlanda 5-0
Danimarka 3-1
Sllovenia 3-1
Estonia 2-3
Norvegjia 1-4
Kosova 0-5

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga