Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Faza grupore, përfundon pa fitore

Dea Pushkolli, lojtarja më e dalluar e Kosovës U18 në kampionat/ Foto: fiba.com

Faza grupore, përfundon pa fitore

10 July, 2019 @22:37

Basketbollistet e Kosovës U18 janë mposhtur sot edhe nga Finlanda U18 në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës grupore në Divizionin B të Evropianit për këto mosha.

Finlanda, që ka përfunduar Grupin A pa asnjë humbje ka shënuar fitore 93-37 [27-4, 22-11, 21-9 dhe 23-13] për të bërë bilancin 5-0 pas 5 ndeshjeve, derisa vajzat tona kanë përfunduar me bilanc 0-5 këtë grup.

E vetmja që ka shënuar pikë dyshifrore në këtë ndeshje për Kosovën U18 ka qenë Dea Pushkolli, që ka dhënë 11 pikë.

Sidoqotë, kampionati ende nuk ka përfunduar për Kosovën U18 aty. Tash vajzat do të luajnë ndeshjet me ekipet më të dobëta të turneut për të përcaktuar renditjen përfundimtare të pjesëmarrëseve.

Ndeshjet për pozitat 17-22 në Evropianin U18 të Divizionit B luhen të premten dhe të shtunën, kur do të përcaktohet edhe renditja përfundimtare e këtyre skuadrave.Tabela aktuale:

Finlanda 5-0
Danimarka 3-1
Sllovenia 3-1
Estonia 2-3
Norvegjia 1-4
Kosova 0-5

KOSOVA U18

Humbje minimale, e katërta me radhë

Foto: fiba.com

10 July, 2019 @11:43

Vajzat e Kosovës U18 kanë pasur rastin më të mirë për të siguruar fitoren e parë në Grupin A të…

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

Foto: fiba.com

8 July, 2019 @10:47

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë pësuar edhe në ndeshjen e tretë të grupit në kuadër të Evropianit për moshat nën…

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

Foto: fiba.com

7 July, 2019 @10:01

Basketbollistet e Kosovës U18 në përballjen e dytë të Evropianit në Divizionin B që po mbahet në Shkup kanë pësuar…

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

Foto: nga arkivi FIBA

5 July, 2019 @17:35

Skuadra e Kosovës U18 në kategorinë e femrave është mposhtur nga bashkëmoshataret sllovene me një rezultat katastrofal, 12-97 [2-25,…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave