Të gjitha lajmet

OKLAHOMA CITY THUNDER

Thunder zyrtarizon Gallinarin

Thunder zyrtarizon Gallinarin

10 July, 2019 @23:08

Basketbollisti italian Danilo Gallinari tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e Oklahoma City Thunderit.

Para pak çastesh vetëtimat kanë zyrtarizuar alo-qendrën 30 vjeçare si lojtar të ri në ekip.

Gallinari në dy sezonat e fundit ka qenë pjesë e ekipit të Los Angeles Clippers.

GOLDEN STATE WARRIORS

Warriors largon Shaun Livingstonin

10 July, 2019 @10:34

Një ndër skuadrat më të mira në NBA viteve të fundit, Golden State Warriors, ka shkëputur kontratën me Shaun Livingstonin. …

FROM JAZZ TO SUN

Ricky Rubio me ekip të ri

9 July, 2019 @11:19

Basketbollisti spanjoll, Ricky Rubio, është bërë anëtar i ri i ekipit të Phoenix Suns në NBA. Ai ka nënshkruar…

LOS ANGELES

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

6 July, 2019 @9:56

MVP i finaleve të sivjetme në NBA, Kawhi Leonard, është larguar nga kampioni Toronto Raptors. Leonardi arriti marrëveshje me skuadrën…

NË BOSTON

Enes Kanter drejt Boston Celticsit

1 July, 2019 @21:04

Basketbollisti turk që këtë stinor luajti për Portland Trailblazers, Enes Kanter, ka arritur marrëveshje me kampionin e shumëfishtë të NBA-së,…

MARKO GUDURIC

Edhe një lojtar i Fenerit në NBA

Foto: euroleague.net

1 July, 2019 @21:01

Pas italianit Nicolo Melli, Fenerbahçes edhe një lojtar i shkon drejt NBA-së. Serbi Marko Guduric është marrë vesh me…

Të gjitha lajmet nga NBA