Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Ndeshja e fundit apo e shpresës?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Ndeshja e fundit apo e shpresës?

24 April, 2019 @12:24

Me fillim nga ora 19:00, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, do të luhet ndeshja e katërt e serisë finale në kuadër të Ligës së Femrave.

Vashat e Prishtinës janë në epërsi 2-1 kundër vashave të Bashkimit.

Prishtina në rast të fitores do të shpallet kampione, derisa Bashkimi kërkon që serinë ta dërgojë në ndeshjen e fundit.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bashkimi në gjysmëfinale e kishte mposhtur Kastriotin me rezultat 2-0, ndërsa Prishtina Penzën gjithashtu me 2-0.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga