Të gjitha lajmet

GAME 3: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Nënkampioni hakmirret në Lituani

Nënkampioni hakmirret në Lituani

23 April, 2019 @23:18

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, ndeshjen e humbur në Stamboll, arriti të hakmerret pasi seria u bart në Lituani

Feneri e mposhti Zalgirisin me rezultat 57-66.

Te skuadra turke u dalluan Marko Gurudic me 17 pikë dhe Jan Vesely me 10, që ishin të vetmit me pikë dyshifrore, derisa te skuadra lituaneze i vetmi me pikë dyshifrore ishte Nate Wolters me 15 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Fenerbahçe kaloi 2-1 në epërsi në seri, derisa ndeshja e katërt e serisë do të luhet përsëri në Lituani më 25 prill. Fenerit për t’u kualifikuar në Final Four i nevojitet vetëm edhe një fitore.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga