Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA U16 E KOSOVËS

NewBasket - kampion i Kosovës në Ligën U16

Festa e ekipit të NewBasket U16 pas triumfit në Gjilan/ Foto: FBK

NewBasket - kampion i Kosovës në Ligën U16


1 May, 2022 @12:50

Skuadra e të rinjve e New Basket nga Prizreni është bërë kampion i Kosovës për moshat deri 16-vjeçare, duke triumfuar në finalen e Ligës U16 të Kosovës.

Pas fitores në ndeshjen e parë të zhvilluar në Prizren 64-49, New Basket ka arritur që të shënojë fitore edhe në Gjilan mbrëmë për të bërë serinë 2-0 dhe për të fituar trofeun më të rëndësishëm për këto grupmposha.

NewBasket U16
Në foto: Ekipi i NewBasket U16, që fitoi titullin e kampionit të Kosovës për grupmosha U16.

Në ndeshjen e mbrëmshme, New Basket ka shënuar fitore me rezultat Drita 54-63 New Basket, për 0-2 në seri dhe titull!

Bener Mitrovica dhe Jon Hazeraj kanë qenë më të dalluarit në ndeshjen e fundit finale për New Basket, derisa i pari ka shënuar 21 e i dyti 20 pikë në fitore, për ekipin e drejtuar nga trajneri Hakan Gjurgjealo.

Drita U16
Në foto: Ekipi i Dritës U16, që u bë nënkampion i Kosovës për grupmosha U16.


 
Të gjitha lajmet nga Liga tjera