Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 4: KBF PENZA - KBF PRISHTINA

Penza kampione, mbron titullin

Penza kampione, mbron titullin


22 April, 2022 @22:31

KBF Penza ka arritur të mbrojë titullin e kampiones në Ligën e Femrave, duke e mposhtur Prishtinën në ndeshjen e katërt finale me rezultat 79-62.

Momenti vendimtar i ndeshjes ishte çereku i tretë, ku Penza shënoi 25 pikë deri me mbrojtje të fuqishëm pësoi vetëm 5 pikë dhe u krijua epërsia e vashave pejane për ta kontrolluar më pas çerekun e fundit.

Penza në këtë ndeshje në mënyrë ekipore ka shënuar 14 herë nga vija e treshit.

Hilarie Kaela me 28 pikë ishte koshashënuesja më e mirë, derisa Valbona Bytyqi duke luajtur me 20 pikë e 13 kërcime është zgjedhur MVP në finalen e femrave.

Te Prishtina u veçuan Sarah Mgbeike me 16 pikë e 12 kërcime, Agnesa Rrahmani me 15 pikë dhe Tynice Martin me 13 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Kujtojmë Prishtina e kishte mbyllur stinorin e rregullt me 20 fitore e asnjë humbje, derisa në gjysmëfinale e mposhti Trepçën me rezultat 2-0.

Penza në gjysmëfinale e mposhti Bashkimin me rezultat 2-1, kurse në serinë finale e mposhti Prishtinën me rezultat 3-1.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave