Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI - VËLLAZNIMI

Ponte Prizreni me lehtësi, kryeson Superligën

Ponte Prizreni me lehtësi, kryeson Superligën


14 March, 2021 @20:56

Skuadra e Ponte Prizrenit, e mposhti me lehtësi Vëllaznimin me rezultat 93-83.

Prizreni e kishte kontrollin e ndeshjes gjatë gjithë kohës dhe me këtë fitore rimerr kreun nga Ylli përsëri.

Divine Myles ishte koshashënuesi më i mirë me 31 pikë, derisa shkëlqeu Kwame Vaughn me 27 pikë, 9 kërcime e 8 asistime.

Te Prizreni u dalluan edhe Josh Martin me 18 pikë e 16 kërcime dhe Arti Hajdari me 15 pikë të tjera.

Te Vëllaznimi, 5 lojtarë luajtën me pikë dyshifrore, prej tyre u veçuan Emmanuel Emogbo 20 pikë, 8 kërcime e 8 asistime, Ty Nichols, Tiwian Kendly dhe Robert Shestani me nga 16 pikë secili, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Prizreni gjendet në krye të Superligës me 16 fitore e 7 humbje, kurse Vëllaznimi në fund të tabelës me 7 fitore e 16 humbje.

Në xhiron tjetër Prizreni takohet me Pejën, kurse Vëllaznimi e pret Bashkimin në Gjakovë.


PRIZRENI - VËLLAZNIMI

Ç3: Thellohet epërsia në Prizren

FBK Superliga

Ç3: Thellohet epërsia në Prizren

14/03/21 @ 20:09

PRIZRENI - VËLLAZNIMI

Me epërsi dyshifrore mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Me epërsi dyshifrore mbyllet pjesa e parë

14/03/21 @ 19:38

RAHOVECI - PEJA

S’bën punë as Dardani si trajner, Peja përsëri mposhtet

FBK Superliga

S’bën punë as Dardani si trajner, Peja përsëri mposhtet

14/03/21 @ 19:21

PRIZRENI - VËLLAZNIMI

Ç1: Prizreni me avantazh ndaj Vëllaznimit

FBK Superliga

Ç1: Prizreni me avantazh ndaj Vëllaznimit

14/03/21 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Vëllaznimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Vëllaznimi

14/03/21 @ 18:53

RAHOVECI - PEJA

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores

14/03/21 @ 18:26

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga