Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI - PEJA

S’bën punë as Dardani si trajner, Peja përsëri mposhtet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

S’bën punë as Dardani si trajner, Peja përsëri mposhtet


14 March, 2021 @19:21

Rahoveci e mposhti Pejën me rezultat 79-59.

Vreshtarët nuk e lëshuan epërsinë nga fillimi e deri në fund të ndeshjes.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Darrel Davis me 30 pikë, 8 kërcime e 7 asistime te Rahoveci, derisa te Peja më i miri ishte Brandon Walters.

Në krye të Pejës sonte ishte Dardan Berisha, ngase trajneri Dragan Radovic dhe ndihmësi i tij Petrit Zeqiri rezultuan pozitiv në COVID-19 dhe i munguan skuadrës, por as kjo nuk i ndihmoi Pejës që të kthehet te fitoret.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me 14 fitore e 9 humbje gjendet në pozitën e tretë në Superligë, kurse Peja nuk po fiton në 4 ndeshjet e fundit dhe me 12 fitore e 11 humbje gjendet në pozitën e katërt.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga