Të gjitha lajmet

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina fiton bindshëm derbin ndaj Penzës

Prishtina fiton bindshëm derbin ndaj Penzës

2 November, 2019 @22:02

Vashat e Prishtinës pa problem e mposhtën ate të Pezës me rezultat të thellë, 72-104.

Skuadra pejane arriti ti dalë ballë Prishtinës vetëm në çerekun e dytë, derisa Prishtina e dominoi ndeshjen në total.

Irma Konjusha dhe Enxhi Xhanaj ishin të pakapmshe në këtë ndeshje. Konjusha luajti me 29 pikë, 10 asistime e 7 kërcime, derisa Xhanaj me 27 pikë, 15 kërcime e 7 asistime.

Gjithashtu u dalluan edhe Enisa Kamerolli me 14 pikë e 7 asitime dhe Tringa Ukaj që luajti ndaj ish-skuadrës së saj me 13 pikë.

Te Penza u veçuan Valbona Bytyqi me 27 pikë, 6 kërcime e 6 asistime, Melita Luci me 20 pikë dhe Diedona Halitaj me 17 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Penza para kësaj humbjeje ishte e pa mposhtur me 3 fitore, tani bilanc të njejtë kanë edhe vashat e Prishtinës, kurse e vetmja skuadër pa humbje pas 4 xhirove është Bashkimi.

Në xhiron tjetër Penza udhëton në Prizren për t’u përballur me Bashkimin, kurse Prishtina e pret Kastriotin.

VËLLAZNIMI (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi kalon edhe pengesën e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @18:20

Vashat e Bashkimit, pa problem kaluan edhe pengesën e Vëllaznimit, për ta vazhduar bilancin 100%. Vajzat e trajnerit turk Furkan…

KASTRIOTI (F) - TREPÇA (F)

Trepça regjistron fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @16:55

Vashat e skadrës mitrovicase, Trepça, e regjistruan fitoren e parë të stinorit në xhiron e katërt në Ligën e Femrave…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave