Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PHS

Prishtina High School me fitore në minutat e fundit

Prishtina High School me fitore në minutat e fundit


3 February, 2020 @9:31

Shkolla Amerikane “Prishtina High School” (PHS) në krye me trajnerin David Baniszewzki (njëherit edhe drejtorin e kësaj shkolle) ka zhvilluar një ndeshje miqësore në hapësirat e PHS kundër “Kosovo Leadership Academy (KLA) nga Mitrovica.

Edhe pse ndeshje miqësore, emocionet nuk kanë munguar deri në fund të ndeshjes ku PHS ka shënuar fitore pak para numërimit të sekondave të fundit.

Nje gjuajtje e lirë nga PHS ka konkluduar ndeshjen me vetëm 1 pikë epërsi kunder skuadrës së KLA — me rezultat përfundimtarë prej 49–48 në favor të PHS.

Çastet e fundit të ndeshjes:

Valdet Ibishi, koordinator i sportit në Prishtina High School deklaroi — “Ka qenë vazhdë e lojërave që kemi në mes shkollave te mesme private dhe publike, me qëllim që t’i nxisim nxënësit që të merren sa me shumë me sport dhe potencialisht kjo të shëndërohet në traditë në shkollat tona. Sporti perveq perfitimeve fizike sjell edhe unitet.”

“Shpresa është që në një te ardhme të afërt t’a formojmë një ligë për shkollat e mesme” — shtoi mes tjerash Ibishi.

PHS:
David Baniszewski, Trajner — Lojtarët: Eron Bajraktari, Zani Bislimi, Gjergj Rexhaj, Drit Muqolli, Ruben Krasniqi, Genc Kulinxha, Breror Rexha, Enrik Govori, Klodian Domi.


PRIZRENI

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

FBK Superliga

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

02/03/20 @ 18:46

RAHOVECI - PRIZRENI

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

FBK Superliga

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

01/03/20 @ 20:52

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

STARTERS

Kosova-Sllovakia, 5-shet startuese

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Kosova-Sllovakia, 5-shet startuese

20/02/21 @ 19:01

SHKODËR

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

20/02/21 @ 18:45

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja

International/Liga tjera

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja

18/02/21 @ 19:54

SHKODËR

Një trajner amerikan te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Një trajner amerikan te Vllaznia

18/02/21 @ 14:33

FIBA PREQUALIFIERS

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

18/02/21 @ 11:55

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

18/02/21 @ 11:24

THEMELOHET

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

10/09/20 @ 23:08

LIGA UNIKE

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

FBK Superliga/International/Liga tjera

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

10/09/20 @ 17:08

PARA THEMELIMIT

Nesër nënshkruhet, do të quhet Liga Unike

FBK Superliga/Liga tjera/Sportistë shqiptarë në botë

Nesër nënshkruhet, do të quhet Liga Unike

09/09/20 @ 12:49


 
Të gjitha lajmet nga Liga tjera