Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Prizreni vazhdon me përforcime

Prizreni vazhdon me përforcime

14 September, 2020 @14:14

Skuadra e Prizrenit ka zyrtarizuar përforcimin e tretë të huaj për stinorin 2020/21.

Prizreni ka arritur marrëveshje një vjeçare me fundorin amerikan Justin Jones.

Jones është i gjatë 185 cm dhe luan në pozitat 1 dhe 2. Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës PNC në NCAA II, derisa luajti me mesatare prej 19 pikëve për ndeshje.

Skuadra e Prizrenit ka bërë të ditur se nuk do të ketë më përforcime të huaj. Përveç Jonesit, Prizreni ka shtuar në skuadër edhe Ty Nichols e Josh Martin.

RAHOVECI

Altin Morina largohet nga Rahoveci

TOPSPORTI / A.P

14 September, 2020 @13:56

Njëri ndër lojtarët stabil të pesëshes së parë të Rahvecit në stinorin e kaluar, Altin Morina, është larguar nga skuadra. …

FBK

Përfundon afati, klubet e regjistruara

14 September, 2020 @13:29

Ka përfunduar afati për paraqitjen e klubeve për edicionin e ri 2020/2021 në basketboll. Edicioni i ri do të nisë…

PRIZRENI

Prizreni transferon amerikanin Josh Martin

12 September, 2020 @16:03

Skuadra e Prizrenit, para pak çastesh e zyrtarizoi të huajin e dytë të skuadrës. Pas Ty Nichols, Prizreni ka arritur…

SUPERLIGA 2020/21

Superliga fillon me derbi

TOPSPORTI / A.P

11 September, 2020 @14:40

Para pak çastesh është hedhur shorti për stinorin 2020/21 në Superigë. Ekipet që do të garojnë në Superligë janë: Peja,…

THEMELOHET

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

Foto: FBK

10 September, 2020 @23:08

Edhe zyrtarisht sot është nënshkuar themelimi i Ligës Unike në basketboll, ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe asaj të Kosovës.…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga