Të gjitha lajmet

KB RAHOVECI

Rahoveci liron të huajt

Rahoveci liron të huajt

15 March, 2020 @16:06

Skuadra e Rahovecit ka bërë të ditur se sot ka liruar të gjithë basketbollistët e huaj të skuadrës, për shkak të situatës së krijuar.

Klubi i vreshtarëve ka shtuar më tutje, duke parashikuar se sezoni basketbollistik është pezulluar dhe nuk dihet se kur do të fillojë, nëse do të fillojë - arsye që ka qenë e mjaftueshme për t’i liruar lojtarët.

“Do të ishte jo-njerëzore nga ana jonë që t’i mbajmë edhe më tutje në kampin tonë, kur kemi parasysh faktin e izolimit të propozuar nga instancat më të larta shtetërore,” ka thënë ndër të tjera klubi, duke i falenderuar për kontributin e dhënë.

Përndryshe Rahoveci deri tash këtë stinor ka arritur bilans 17-7 dhe është i dyti në tabelë.

Të huajt e liruar që kanë qëndruar në Rahovec kanë qenë: Darrel Davis, Jabari Craig, Joshua McFolley dhe Aron Nwankwo.

 

 

PEJA

Të huajt e Pejës kanë shkuar, por s’kanë ndërprerë kontratat

19 March, 2020 @22:17

Përmes një komunikate zyrtare të lëshuar para pak çastesh, KB Peja ka bërë të ditur se të gjithë basketbollistët e…

PRIZREN

Prizreni liron të huajt, sygjeron përfundimin e stinorit

16 March, 2020 @18:15

Skuadra e Prizrenit ka liruar sot të huajt e skuadrës për shkak të situatës së krijuar nga pandemia coronavirus, ndërsa…

PRIZREN

Bashkimi ndërpren bashkëpunimin me të huajt

15 March, 2020 @22:53

Ish kampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka bërë të ditur se ka ndërprerë marrëveshjet me basketbollistët e huaj të…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga