Të gjitha lajmet

YLLI

Rikthehet luani i Yllit

Rikthehet luani i Yllit

4 March, 2020 @22:56

Kapiteni i skuadrës së Yllit, Artin Gashi, pas një lëndimi të rëndë që e pësoi në fillim të vitit 2019, po përgatitet të rikthehet në parket.

Ylli ka bërë të ditur se është arritur marrëveshja me lojtarin dhe pritet të jetë në listën e trajnerit Dragan Radovic.

Artini ka pësuar një lëndim të rëndë te gjuri i tij, derisa Gashi njihet me shpirtin e tij luftarak në parket.

TABELA AKTUALE

Ylli gjendet në pozitën e tretë me 16 fitore e 7 humbje.

YLLI

McKay largohet nga Ylli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 March, 2020 @22:28

Qendra amerikane e Yllit, Jameel McKay, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës suharekase. McKay, ka kërkuar me vet…

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (26)

3 March, 2020 @13:43

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 26 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRIZRENI

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

2 March, 2020 @18:46

Aventura e basketbollistit amerikan të Prizrenit, Benjamin Nakwasaah, nuk zgjati shumë. Me marrëveshje të dyanshme, Prizreni e liroi lojtarin në…

RAHOVECI - PRIZRENI

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

TOPSPORTI / A.P

1 March, 2020 @20:52

Fundjava e Superligës së Kosovës në basketboll është mbyllur me fitoren e Rahovecit ndaj Prizrenit, fitore e cila e vendos…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga