Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

29 September, 2019 @23:18

Skuadra e Rahovecit, sonte e mposhti Prishtinën me rezultat 74-61.

Përforcimi kroat Jure Gunjina ishte më i miri në parket me double-double prej 24 pikëve e 12 kërcimeve.

Performancë të mirë tregoi edhe Justin Gray, i cili ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai luajti me 15 pikë, 9 kërcime e 6 asistime.

TABELA AKTUALE

Chris Bradford, që ishte stinorin e kaluar te Prizreni, sivjet me fanellën e Rahovecit në ndeshjen e parë luajti me 10 pikë, 5 kërcime, 4 asistime e 2 topa të rrëmbyer, derisa përforcimi i katërt Javis Howard në 19 minuta sa ishte në parket nuk shënoi asnjë pikë, derisa i rrëmbeu 5 kërcime dhe bëri një asistim.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga