Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA

Spaqi: Trepça favorite, ne do të japim maksimumin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Spaqi: Trepça favorite, ne do të japim maksimumin

13 October, 2020 @15:04

Trajneri i AS Prishtinës, Valentin Spaqi, për ndeshjen e Play Outit ndaj Trepçës, ka thënë se skuadra mitrovicase është favorite por do të luftojnë deri në fund.

Spaqi për faqen zyrtare të FBK-së u shpreh:

Mendoj se ky Play Out nuk është i njëjti sikur të ishte në fund të edicionit të kaluar, sepse ka ndryshuar edhe ekipi. Ne luajmë me ekipin që kemi momentalisht dhe jo atë të edicionit të kaluar, prandaj nuk është njejtë.

Sa i përket rivalitetit jemi të pabarabartë, sepse Trepça ka bërë investime dhe përforcime të reja, në mesin e tyre edhe tre lojtarë të huaj. Nga skuadra jonë janë larguar disa lojtarë kyç nga skuadra, megjithatë ne do të japim maksimumin.

Trepça është super favorite, por ne do të japim maksimumin në këto ndeshje,” ka deklaruar Spaqi për faqen zyrtare të FBK-së.

Ndeshja e parë e serisë së Play Outit do të luhet nesër në ora 17:00 në palestrën “Don Bosko”, kurse ndeshja e dytë të shtunën në Mitrovicë.

TREPÇA

Azemi: Do të luajmë me seriozitet ndaj AS Prishtinës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @14:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të Trepçës, Besnik Azemi, ka folur për ndeshjen e Play Outit kundër…

PLAY OUT / AS PRISHTINA - TREPÇA

Nesër ndeshja e parë e PlayOutit: AS Prishtina - Trepça

13 October, 2020 @14:11

Pas 7 muajve pushimi, Superliga kthehet me ndeshjen e Play-Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës. Ndeshja e parë…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

KARAGAÇ

KB Peja me komunikatë, pas fazës emergjente organizon kuvendin

11 October, 2020 @18:40

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në basketbollin e Kosovës, KB Peja, ka dalë me letër të hapur për publikun…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga