Të gjitha lajmet

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e stinorit 2019/20, Koha ditore në një artikull të saj botuar sot ka bërë të ditur se skuadrat kryesuese janë të pajtimit që të anulohet kampionati pa shpallë kampionin e këtij stinori.

“Anëtarët e Bordit të FBK-së janë të mendimit të anulohet kampionati,” ka mësuar gazeta në fjalë nga burimet e saja brenda Federatës.

Kryetari i Prishtinës, lideres së kampionatit deri në pezullim, Shkëlzen Fetiu, pastaj anëtari i KB Yllit Egzon Fetiu, si dhe kryetari i KB Pejës Art Gashi - janë shprehur se do të jenë në pajtim me Vendimin e FBK-së për të anuluar stinorin.

Në disa vende tjera, si Lituani e Belgjikë, kampion është shpallur ekipi që ka qenë i pari në renditje dhe ka përfunduar stinori 2019/20. Mirëpo, në Kosovë nuk pritet të ndodh kështu, ka bërë të ditur Koha ditore.

Kurse sa i përket kontratave me lojtarët e huaj që i kanë ekipet, FBK-ja pritet të jetë në pajtim të plotë me atë që do të thotë FIBA.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga