Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF TREPÇA - KBF VËLLAZNIMI

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4


5 February, 2022 @21:43

Në luftën për pozitën e katërt në Ligën e Femrave, Trepça e kapi avantazhin kundër Vëllaznimit.

Skuadra mitrovicase e mposhti ate gjakovare me rzulat 54-50.

Ta’Sharra Jeffries ishte koshashënuesja më e mirë me 26 pikë, kurse u dallua edhe Kelly Muller me 21 pikë e 21 kërcime.

Te Vëllaznimi më e veçuara ishte Kendra Williams me 22 pikë, 7 topa të rrëmbyer dhe 5 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Skuadra mitrovicase gjendet në pozitën e katërt me 5 fitore e 9 humbje, kurse Vëllaznimi me 3 fitore e 11 humbje gjendet në pozitën e pestë.

Trepça në xhiron e 15 do të takohet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Kastriotin.


KBF KASTRIOTI - KBF PENZA

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me quadruple-double, Penza me lehtësi

05/02/22 @ 21:37

BASHKIMI - TREPÇA

Thyhet akulli, Trepça triumfon ndaj Bashkimit

FBK Superliga

Thyhet akulli, Trepça triumfon ndaj Bashkimit

05/02/22 @ 21:20

BASHKIMI - TREPÇA

Ç3: Gjithçka e hapur në ndeshjen Bashkimi - Trepça

FBK Superliga

Ç3: Gjithçka e hapur në ndeshjen Bashkimi - Trepça

05/02/22 @ 20:36

BASHKIMI - TREPÇA

Përfundon pjesa e parë në derbin Bashkimi-Trepça

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në derbin Bashkimi-Trepça

05/02/22 @ 20:05

BASHKIMI - TREPÇA

Ç1: 4 epërsia në ndeshjen Bashkimi-Trepça

FBK Superliga

Ç1: 4 epërsia në ndeshjen Bashkimi-Trepça

05/02/22 @ 19:40

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahovecis

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Rahovecis

05/02/22 @ 18:57

BASHKIMI - TREPÇA

Trepça kërkon fitoren e parë kundër Bashkimit

FBK Superliga

Trepça kërkon fitoren e parë kundër Bashkimit

05/02/22 @ 13:15

NË GJAKOVË

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

03/06/23 @ 11:51

ORGANIZIMI I RADHËS

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

05/05/23 @ 18:39

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

FBK Liga e Femrave

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

24/04/23 @ 13:52

U16 VAJZAT

Peja 03 fiton Kupën e U16

FBK Liga e Femrave

Peja 03 fiton Kupën e U16

12/04/23 @ 02:14

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

11/04/23 @ 22:12

SERIA SHKON NË NDESHJEN E PESTË DHE TË FUNDIT

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

08/04/23 @ 16:56

LUFTA PËR TITULL - NË NDESHJEN E PESTË

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

08/04/23 @ 00:28

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

05/04/23 @ 13:54

TRIUMF DRAMATIK, BASHKIMI NJË HAP PARA TITULLIT

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

FBK Liga e Femrave

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

04/04/23 @ 22:09

NË SUHAREKË

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

FBK Liga e Femrave

Ndeshja e tretë e serisë sonte, kërkohet epërsia

04/04/23 @ 13:36


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave