Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN

Tsitsipas nga disavantazhi 2-0, eliminon Nadalin

Tsitsipas nga disavantazhi 2-0, eliminon Nadalin


17 February, 2021 @14:18

Në ndeshjen çerekfinale të Australian Open, Stefanos Tsitsipas e mposhti Rafael Nadalin me rezultat 3-2 (3-6,-2-6, 7-4, 6-4 dhe 7-5).

Nadali dy setet e para kaloi me lehtësi, por më pas erdhi rikthimi senzacional i Tsitsipasit.

Seti i tretë i takoi grekut Tsitsipasit me tie break (7-4), derisa në setin e katërt Stefanos e barazoi ndeshjen duke e fituar setin me rezultat 6-4.

Tsitsipas e fitoi edhe setin e fundit dhe u kualifikua në gjysmëfinale të Australian Open.

Teniseri grek për herë të dytë në karrierë po kualifikohet në gjysmëfinale në Australian Open, derisa aty do të takohet me Daniil Medvedev më 19 shkurt.


KOSOVA

Bujar Qerimi, trajneri i Kosovës

FHK Superliga

Bujar Qerimi, trajneri i Kosovës

17/02/21 @ 13:12

LICHESS

Shahistët e KSH Prizreni, marrin vendin e dytë në turne ndëkombëtar!

Të tjera

Shahistët e KSH Prizreni, marrin vendin e dytë në turne ndëkombëtar!

14/02/21 @ 16:50

SUPERLIGA E MESHKUJVE

Prishtina mposhtë Trepçën, Vëllaznimi fiton në Prizren

FHK Superliga

Prishtina mposhtë Trepçën, Vëllaznimi fiton në Prizren

14/02/21 @ 00:06

SUPERLIGA E FEMRAVE

Barazim në derbi, Vushtrria demolon Vëllaznimin

FHK Superliga

Barazim në derbi, Vushtrria demolon Vëllaznimin

13/02/21 @ 23:58

AUSTRALIAN OPEN

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales

Tenis

Nadal s’lejon befasi, arrin 1/8 e finales

13/02/21 @ 13:16

F1

Operohet Fernando Alonso

Motosports

Operohet Fernando Alonso

12/02/21 @ 23:08

SUPERLIGA E FEMRAVE

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

FHK Superliga

Nesër fillon stinori pranveror në Superligën e Femrave në hendboll

12/02/21 @ 22:32

AUSTRALIAN OPEN

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

Tenis

Super ndeshje, super përmbysje, Thiem eliminon Kyrgiosin

12/02/21 @ 12:32

AUSTRALIAN OPEN

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

Tenis

Monfils eliminohet në raundin e parë në Australian Open

08/02/21 @ 20:46

TENIS

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

Tenis

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

18/05/21 @ 10:52

TENIS

Vesa Gjinaj në xhiron e dytë të turneut “Tirana Open J5”

Tenis

Vesa Gjinaj në xhiron e dytë të turneut “Tirana Open J5”

17/05/21 @ 18:01

TENIS

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

Tenis

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

30/04/21 @ 16:02

TURNE

KT Peja organizon “Peja Kids 2021”

Tenis

KT Peja organizon “Peja Kids 2021”

13/04/21 @ 13:22

FRENCH OPEN

Roland Garros shtyhet për një javë, në shpresë të shikuesve

Tenis/Të tjera

Roland Garros shtyhet për një javë, në shpresë të shikuesve

08/04/21 @ 12:27

NGA FEDERATA

Tarkan Kosova, rizgjedhet kryetar i KRTK-së

Tenis

Tarkan Kosova, rizgjedhet kryetar i KRTK-së

30/03/21 @ 14:08

TENIS

Turqia investon në Kosovë për terrene të mbyllura të tenisit

Tenis

Turqia investon në Kosovë për terrene të mbyllura të tenisit

27/03/21 @ 17:09

TENIS

“J5 Peja”, turneu i parë ndërkombëtar i rangut ITF në Kosovë

Tenis

“J5 Peja”, turneu i parë ndërkombëtar i rangut ITF në Kosovë

19/03/21 @ 16:25

TENIS

Federer vendos të tërhiqet nga turneu i Dubait

Tenis

Federer vendos të tërhiqet nga turneu i Dubait

12/03/21 @ 17:30

TENIS

Fusha e tenisit në Brestovik merr emrin “Arben Zeka”

Tenis

Fusha e tenisit në Brestovik merr emrin “Arben Zeka”

09/03/21 @ 18:50


 
Të gjitha lajmet nga Tenis