Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUQEZINJTË NË EPËRSI

Vëllaznimi mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Yllit

Vëllaznimi mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Yllit


22 January, 2023 @19:59

Vëllaznimi pas një çereku të parë tepër të mirë ndaj Yllit, ka ruajtur epërsinë në çerek të dytë, duke pësuar me tri pikë ashtu që të shkojë në pushim me 8 pikë dallim ndaj kampionit aktual, Ylli - Vëllaznimi 30-38 [13-24, 17-14].

Më efikasi te Vëllaznimi pas pjesës së parë të ndeshjes është Damonte Dodd me 10 pikë të shënuara dhe 13 kërcime të arritura, ndërsa te Ylli më së shumti pikë ka shënuar Bashir Ahmed, 8.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga