Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Vendimtarja, Highlights: Penza-Prishtina

Foto: FBK

Vendimtarja, Highlights: Penza-Prishtina


23 April, 2022 @1:56

Ka përfunduar sonte stinori 2021/22 në elitën e basketbollit të femrave të Kosovës, ndërsa Penza ka fituar ndeshjen e katërt të serisë finale për të fituar titullin kampion të Kosovës me rezultat 3-1 në seri.

Pejanet kanë qenë më të mira se prishtinaset në serinë finale, përkundër se këto të fundit kishin kryer stinorin e rregullt me bilanc perfekt, 20-0.

Momentet e ndeshjes vendimtare të serisë:


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave