Të gjitha lajmet

LIPJANI

1000+ pikë të pësuara pas 10 ndeshjeve

1000+ pikë të pësuara pas 10 ndeshjeve

15 November, 2019 @23:23

Skuadra më e dobët aktualisht në Superligë është Lipjani.

Lipjani pas 10 ndeshjeve nuk ka fituar asnjë ndeshje, derisa sonte e kaluan cakuan e 1000 pikëve të pësura.

Në total Lipjani i ka të pësuara 1019 pikë dhe është skuadra e vetme në këtë stinori që e arriti këtë shifër pas 10 ndeshjeve.

TABELA AKTUALE

Lipjani ka mesatare prej 101.9 pikëve të pësuara për ndeshje deri më tani.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga