Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

4-0 për Prishtinën kundër Bashkimit, vazhdon seria pa humbje në total

4-0 për Prishtinën kundër Bashkimit, vazhdon seria pa humbje në total


19 March, 2022 @22:55

Liderja pa humbje e Ligës së Femrave, Prishtina, përsëri doli me fitore nga një derbi.

Vashat prishtinase e mposhtën Bashkimin me rezultat 71-77 dhe e ngritën serinë e fitore në 19.

KBF Prishtina në asnjë minutë nuk ishte në disavantazh, derisa epërsia më e madhe në ndeshje ishte 15 pikë për Prishtinën.

Sarah MgBeike ishte koshashënuesja më e mirë te Prishtina. Ajo luajti me 22 pikë, 8 kërcime, 2 bllokada e 2 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Tynice Martin me 15 pikë e 8 kërcime dhe Agnesa Rrahmani me 10 pikë.

Gjithashtu te Prishtina luajti rol të rëndësishme edhe kapitenja Arbnore Përquku, e cila luajti me 11 asistime në këtë ndeshje.

Te KBF Bashkimi Besjana Martinaj kundër ish-skuadrës së saj luajti me 17 pikë, 9 asistime e 7 topa të rrëmbyer, u dalluan edhe Monique Coker me 16 pikë e 12 kërcime dhe Era Shatri me 12 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e fundit të stinorit të rregullt, Prishtina përballet me Penzën, kurse Bashkimi me Trepçën.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave