Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / PEJA - RAHOVECI

+4 diferenca pas 20 minutave

Foto: TOPSPORTI / A.P

+4 diferenca pas 20 minutave

13 February, 2020 @20:04

Pjesa e parë e gjysmëfinales së dytë të Kupës së Kosovës i ka takuar Rahovecit.

“Vreshtarët” pas 20 minutave lojë po udhëheqin me rezultat 39-35 ndaj Pejës. Kjo e fundit sonte po gjuan tmerrësisht dobët, sidomos në tentimet për tre pikë. Nga 15 tentime për 3 pikë, Peja e ka shënuar vetëm 1. Prej tyre 6 ishin dështime të Dardan Berishës, nga po aq tentime personale.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga