Të gjitha lajmet

ASVEL - MILANO

Asveli befason Milanon duke ia vazhduar serinë e humbjeve

Asveli befason Milanon duke ia vazhduar serinë e humbjeve

14 December, 2019 @0:20

Skuadra franceze Asvel Basket, befason Olimpia Milanin duke i mposhtur me rezultat 89:82.

Përgjatë pjesës së parë basketbollistët e Milanit ishin më të mirë duke shkuar në pushim me një epërsi prej 7 pikësh, por në çerekun e tretë vendasit shënuan 32 pikë për dallim prej mysafirëve që shënuan 16 pikë, derisa këtë epërsi arritën që të ruajnë deri në fund për ta mposhtur kundërshtarin jo në formë të mirë.

David Lighty me 19 pikë dhe Jordan Taylor me 18 pikë ishin më efiktivët tek Asveli, derisa tek Milani më efikasi ishte veteran Luis Scola i cili luajti me 14 pikë.

Kjo ishte fitorja e 6 për Asvelin, krahas 7 humbjeve që i ka, kurse për EA7 Olimpia Milan kjo ishte humbja e 6 e stinorit dhe e katërtat rresht, derisa me 7 fitore gjenden në pozitën e tetë të tabelës.

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague