Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILANO

AX Milan vazhdon me Kyle Hinesin

Foto: euroleague.net

AX Milan vazhdon me Kyle Hinesin


20 June, 2022 @15:22

Skuadra milaneze që garon në Euroligë, AX Milan, ka vendosur që të vazhdojë marrëveshjen me basketbollistin Kyle Hines, së paku deri në fund të stinorit të ardhshëm.

Euroleague ka bërë të ditur se Hines 198cm i gjatë, ka pasur mesatare prej 8 pikësh për ndeshje, 5.3 kërcimeve, ndërsa u zgjodh për herë të dytë radhazi si mbrojtësi më i mirë i Euroligës, nga vetë trajnerët e Euroligës.


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague